Sie 13 2013

Wyjazd do pracy za granicę – Holandia

Czy wiesz że Holandia to jeden z najbardziej popularnych krajów pod względem emigracji Polaków? Tak to właśnie w Holandii Polacy chętnie pracują szczególnie sezonowo, ale nie tylko. Holandia to stosunkowo nie duży kraj o liczbie ludności sięgającej około 17 mln. Językiem urzędowym w Holandii jest język holenderski, aczkolwiek nie stanowi to zbyt dużego problemu ponieważ większość Holendrów zna także język angielski około 90 % społeczeństwa. Holandia jest krajem do którego Polacy mogą obecnie swobodnie wyjeżdżać do pracy ? była druga w kolejności ? druga grupa po Anglii, Irlandii, Szwecji w następnej kolejności Holandia otworzyła swoje granice przed polskimi pracownikami dzięki czemu od 1 maja 2007 roku możemy swobodnie pracować także w Holandii.

Jak zorganizować sobie wyjazd do Holandii do pracy?

w holandii praca holandia

Najważniejsze przy poszukiwaniu pracy w Holandii jest zacząć jej jeszcze szukać będąc w Polsce, nie jest zalecane jechać w ciemno, warto sobie zorganizować pracę będąc jeszcze w Polsce ? oszczędzi to nam czasu, pieniędzy, ale także rozczarowań.

Sposoby poszukiwania prac w Holandii są różne ? można zacząć od polskich ofert pracy w Holandii w polskich portalach pracy z praca za granica w Holandii na przykład http://praca.owi.pl/za-granica/w-europie/w-holandii . To da nam ogólny ogląd na sprawę i temat wogole pracy za granica.

Kolejnym sposobem jest chociażby publiczna służba zatrudnienia, którą od 1 stycznia 2009 roku w Holandii pełni UWV Werkbedrijf. Służby te pomagają zarówno pracodawcom jak i pracownikom kojarząc ich na rynku pracy.

Kolejnym sposobem znalezienia pracy może być pomoc europejskich służb  zatrudnienia popularnego już Euresa! Eures to coś jak urzędy pracy w Polsce tylko o zasięgu międzynarodowym.

Kolejnym sposobem poszukiwania pracy w Holandii są oczywiście agencje pośrednictwa pracy  zajmują się tym zarówno polskie agencje pośrednictwa pracy jak i holenderskie agencje pracy.

Comments are closed.