Cze 29 2013

Praca w Rzeszowie i okolicach

Rzeszów miasto w województwie podkarpackim, wręcz Rzeszów jest stolicą województwa podkarpackiego. Miasto dosyć duże, liczące prawie 200.000 mieszkańców.  Jak wiadomo województwo podkarpackie jest jednym z województw które króluje w rankingach jesli chodzi o stopę  bezrobocia. Jest tu jedno z wyższych bezroboci w Polsce. Rzeszów jest jednak miastem bardzo specyficznym w swoim regionie i zawyża bardzo mocno te niechlubne rankingi. Stopa bezrobocia w Rzeszowie kształtuje się na poziomie około 7-8 %, co na tle całego województwa jest niesamowitym wynikiem. Na tle całego kraju również. Jak podaje serwis ogłoszeniowy http://owi.pl/podkarpackie/rzeszow w Rzeszowie tak niskie bezrobocie zawdziczamy głównie przemysłowi jaki się tu rozwija. Rzeszów bowiem jest miastem stricte przemysłowym.

Rzeszów jest wręcz można powiedzieć zagłębiem przemysłowym w swoim rejonie. To właśnie w Rzeszowie rozwinęła się produkcja sprzętu domowego, a także przemysł między innymi spożywczy, odzieżowy, budownictwo, meblarski czy teleinformatyczny. Natomiast jednym z najlepiej rozwiniętych jest przemysł lotniczy, a także przemysł farmaceutyczny. To dzięki właśnie tak doskonale rozwiniętemu przemysłowi, Rzeszów można uznać za stolicę przemysłową regionu. A co za tym idzie i co jest doskonale odzwierciedlone we wszystkich rankingach, przemysł powoduje znacznie obniżenie bezrobocia w stosunku do innych rejonów, a nawet do całego kraju.

Na jaką pracę mogą liczyć mieszkańcy Rzeszowa?

pracarzeszow.svg  Jak podaje serwis http://praca.owi.pl/podkarpackie/rzeszow mieszkańcy Rzeszowa i okolic mogą liczyć głównie na pracę właśnie w przemyśle, czyli przy produkcji, jest to praca w przemyśle spożywczym, odzieżowym, obuwniczym, czy chociażby budowlanym. Na prace mogą liczyć także oczywiście inżynierowie informatycy w branży informatycznej i telekomunikacyjnej. Na pracę w Rzeszowie mogą także liczyć wszelakiej maści inżynierowie w przemyśle lotniczym. Dzięki temu Rzeszów staje się miastem bardzo chętnie wybieranym przez młodych ludzi, świeżych absolwentów dobrych uczelni, ze wzgledu na bardzo dobrze rozwinięty przemysł.

Comments are closed.