Sie 13 2013

Praca w Norwegii – gdzie szukać pracy?

W momencie kiedy już zdecydowaliśmy na wyjazd do pracy za granicę i konkretnie do Norwegii powinniśmy zdbać o pracę ? a właściwie ją sobie znaleźć. Ogólnie osobiście to nie polecam wyjeżdżać do Norwegii nie mając załatwionej tamże pracy. Pamiętajmy  o jednej ważnej rzeczy ? to znaczy o tym iż praca w Norwegii na dluzej niż 3 miesiace wymaga od nas załatwienia sobie pozwolenia na prace, a w zasadzie na pobyt dłuższy. Wiec biorac to pod uwagę jadac do Norwegii z nadzieja tam znalezienia pracy, pamiętajmy ze każdy tydzień pozostawania bez pracy skraca nasze możliwości zarobkowe. A z drugiej z kolei strony życie w Norwegii jest jedno z droższych ? wiec każdy dzień pobytu będzie nas sporo kosztowal.

Jak szukać pracy w Norwegii? Mamy internet polecam zapoznać się z ofertami pracy w Norwegii zamieszczonymi chociażby tu www.praca.owi.pl/za-granica/w-europie/w-norwegii  tu mamy oferty pracy zamieszczane w jezyku polskim, inne zrodla to może być chociażby sieć Eures czyli europejskie służby zatrudnienia ? wystarczy wejść na strony Euresa aby mieć dostep do tamtejszych ofert pracy.

free_19574Możemy także poszukać w internecie sobie norweskich gazet ? te publikują zarówno w wersji papierowej jak i internetowej swoje oferty pracy. Jeśli natomiast szukamy jakiejś konkretniejszej pracy w Norwegii już posiadając pozwolenie na pobyt  możemy popraktykować sobie osobiste wizytacje poszczególnych firm w Norwegii, czyli tak samo jak w Polsce, drukujemy sobie swój cv, jakieś referencje, do tego pakujemy wszelke dyplomy i certyfikaty ukończonych kursow i w drogę ? w firmie pytamy o dział HR, human resources, czyli po polskiemu dział kadr.

W Norwegii funkcjonują także tak jak i w Polsce agencje pośrednictwa pracy i za ich pomocą również w Norwegii możemy szukac pracy ? oczywiście jeśli decydujemy się na agencje pośrednictwa pracy pamiętajmy ze możemy to zrobić rownie dobrze jeszcze u nas w kraju.

Comments are closed.