Paź 23 2013

Gdzie jeszcze szukać pracy?

Pamiętaj o tym, aby zawsze rozmawiać z osobą kompetentną. Może się zdarzyć, że wpadniesz w ręce pracownika, który nie pragnie wcale, aby ktoś nowy został przyjęty do pracy i mógł stanowić jakiekolwiek zagrożenie. Jeśli zostawiłaś w Firmie swój ślad w postaci CV lub nawet tylko numeru telefonu, nie daj o sobie zapomnieć. Zapytaj przy pierwszej wizycie, kiedy mogłabyś się spodziewać odpowiedzi. Jeśli nie pada żaden konkretny termin, poinformuj, że będziesz się co jakiś czas odzywać. Nie potrafisz tak się naprzykrzać, ale tygodniowe, ewentualnie dwutygodniowe odstępy są do przyjęcia.

Firmy konsultingowe

szukacMożesz skorzystać z oferty coraz częściej powstających prywatnych biur konsultingowych. Pamiętaj jednak o tym, że firmy te pobierają opłaty, nie dając gwarancji na zdobycie dobrego stanowiska. Oferty doradców personalnych lub konsultantów zawodowo-kadrowych mogą się sprowadzać do ogólnej porady w postaci broszury przesłanej pocztą, mogą proponować przeprowadzenie różnego rodzaju testów (psychologicznych, kwalifikacyjnych, na inteligencję itp.). Mogą również proponować praktyczną pomoc: pisanie listów, pośredniczenie w rozmowach, przeprowadzanie rozmów telefonicznych itp. Są toż oferty kuszące, ale pamiętaj, że zdanie się na swoje biuro pośrednictwa pracy jest dość kosztowne oraz usypia Twoją uwagę i inicjatywę. Pamiętaj również o tym, że tylko pracodawca może dać Ci pracę, pośrednik i nie ? może to szkoda dla niego czasu i pieniędzy?

Internet

Wiele ofert pracy można odnaleźć na stronach internetowych. Możesz zaglądać na witryny poszczególnych firm. Tam zwykle znajdują się specjalne ikony, pod którymi mieszczą się informacje na temat możliwości zatrudnienia lub nawet skonkretyzowane ściśle oferty. Przy tym jest zwykle podana informacja, że listy motywacyjne i swoje CV można wysyłać c-mailem. Jeśli posłużysz się tą drogą, staraj się nie korzystać z przypadkowej skrzynki wysyłkowej, musisz przecież podać swój zwrotny adres e-mail. Jednocześnie, oprócz odpowiedzi wysłanej Internetem, możesz oczywiście wysłać dodatkowo swoją ofertę pocztą lub zanieść osobiście. Wykorzystanie Internetu zaświadczy z pewnością o Twoich umiejętnościach posługiwania się komputerem.

Oferty pracy znajdziesz i w specjalnych serwisach informacyjnych, ogłoszeniach oraz na stronach wykorzystywanych przez grupy dyskusyjne.

Targi branżowe

szukampracyNie zapominaj także o wszelkiego rodzaju targach branżowych, jakie odbywają się okresowo, np. raz w roku, w różnych miastach. Znajdują się tam przedstawiciele, czasami szefowie firm, przedstawiają asortyment produktów bądź usług. Możesz wtedy zorientować się w zakresie działalności interesujących Ciebie firm, nawiązać cenne kontakty lub bezpośrednio porozmawiać na temat ewentualnego zatrudnienia.

Innym oczywiscie rowne dobrym sposobem poszukiwania pracy jest własnie internet i serwisy pracy, ponizej zamieszcze liste do serwisow pracy tego typu zarówno ogolnopolskich, jak i lokalnych:

http://praca.owi.pl/szukam-pracy

http://warszawalokalnie.pl/praca/szukam-pracy

http://rzeszowlokalnie.pl/praca/szukam-pracy

http://gdynialokalnie.pl/praca/szukam-pracy

 

Comments are closed.