Sie 13 2013

A moze praca w Anglii?

Anglia to kraj z tak zwanej starej Unii Europejskiej, który nie miał problemu z otworzeniem swojego rynku pracy dla Polaków ? i uczyniła to już 1 maja 2004 roku. Oprocz Anglii granice swoje dla POlakow otworzyla wtedy także Szwecja i Irlandia. praca angliaDzieki takimu obrotowi spraw Polacy mieli możliwość podjęcia legalnej pracy w Unii Europejskiej z dniem 1 maja 2004 roku . Zatem aby pracować w Anglii od 1 maja 2004 roku możemy legalnie pracować bez pozwolenia na pracę a także bez paszportu.

Jeśli chodzi o pracę w Anglii to na jaką pracę możemy liczyć tutaj? Wielka Brytania oferuje Polakom szereg prac, ale najwięcej prac jest chyba oferowanych w hotelarstwie i gastronomii, prace dostaniemy praktycznie od ręki w różnych hotelach, w restauracjach, pubach, barach, ale także w lunaparkach, cyrkach i tego typu miejscach.

Ale dzięki temu że obecnie w Anglii możemy pracować legalnie możemy starać się o pracę w każdym zawodzie jaki jest dostępny na rynku. W Wielkiej Brytanii są poszukiwani zarówno pracownicy z Polski do prostych prac fizycznych, ale także wszelkiej maści specjaliści zarowno zawodowi jak i specjaliści bardziej wyksztalceni czyli informatycy, programiści, inżynierowie i tp.

Aby się przyjrzeć dokładnie jakie prace i w jakich zawodach są obecnie oferowane w Anglii najprościej będzie chyba obejrzeć dostępne ogłoszenia o pracy w Anglii ? proponuję zajrzeć tutaj http://praca.owi.pl/za-granica/w-europie/w-wielkiej-brytanii dzieki czemu bedziemy mieli przekroj przez angielski rynek pracy do czego wszystkich zachęcam zawsze na początku swojej drogi poszukiwania pracy za granicą.

Comments are closed.